Chodnik przy Sikorskiego: po remoncie gorzej niż przed?

Mieszkańcy ulicy Sikorskiego bardzo ucieszyli się na wieść, że chodnik na ich ulicy zostanie wyremontowany, a razem z nim skwer przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Umińskiego. Niestety, efekty remontu okazały się mniej satysfakcjonujące.

Remont chodników przy Sikorskiego rozpoczął się w kwietniu, a razem z chodnikami miała też zostać poddana renowacji zieleń na zaniedbanym skwerku przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Umińskiego. Mieszkańcy cieszyli się z remontu, ale teraz, gdy już powinien się skończyć, okazuje się, że nie wygląda to tak, jak się spodziewali.

– Od kilku dni nie są prowadzone żadne prace w tej okolicy – informuje nas pani Agata, mieszkanka ulicy Sikorskiego. – W załączeniu przesyłam zdjęcia pozostałości, jakie remontujący pozostawili po sobie. Stan taki utrzymuje się od ponad tygodnia i nie widać zamiarów jego zmiany. Kalfle brukowe w przedstawiony na zdjęciu sposób leżą właściwie przez cały czas remontu, niezabezpieczone. Wzdłuż ul. Sikorskiego na czas remontu zabezpieczono również drzewa (zieloną folią), remont się zakończył, a filie na drzewach zostały.

Jeszcze gorzej wygląda skwer, na odnowę którego tak cieszyli się mieszkańcy.
 
– Na czas remontu pracownicy urządzili sobie miejsce składowania materiałów i komentuje pani Agata. –  Wcześniej na skwerze rosła trawa, może nie szczególnie okazała, ale lepsza niż stan, w jakim skwer znajduje się obecnie.

Wykonawcą remontu jest Zarząd Dróg Miejskich. Dlaczego po zakończeniu remontu jego tpracownicy zostawili po sobie taki bałagan?
– Bo to jeszcze nie jest skończone – wyjaśnia Tomasz Libich z biura prasowego Zarządu Dróg Miejskich. – Termin ukończenia remontu rzeczywiście był zaplanowany na 10 sierpnia, jednak inspektor, który przeprowadził kontrolę prac, miał uwagi co do jakości wykonania i nakazał poprawki.

Teraz wykonawca felernego chodnika ma poprawić niedoróbki i jeszcze raz przedstawić go do oceny. Jeśli tym razem inspektor oceni chodnik i zieleniec pozytywnie, to wówczas będzie można posprzątać to, co pozostało po zakończeniu prac. A kiedy to nastąpi?

– Im szybciej uporają się z poprawkami tym szybciej nastąpi jej odbiór – wyjaśnia Tomasz Libich. – Wszystko więc zależy od wykonawcy…

Pozostaje mieć nadzieję, że wykonawca upora się z poprawkami szybko, a przy okazji posprząta bałagan na skwerze. Zanim, oczywiście, przystąpi do jego renowacji.

Czytaj także:

Remont chodników na Sikorskiego z kłopotami. Samochodowymi

Rozpoczął się remont chodników na Sikorskiego