Mecz Lecha: zmiany w komunikacji i przemarsz kibiców

Jak zwykle przy okazji meczu Lecha W Poznaniu, zmianie ulegnie komunikacja miejska. Utrudnień może być jednak więcej, ponieważ kibice ponownie przemaszerują na stadion.

Chociaż nie można jeszcze mówić o nowej, świeckiej tradycji, to jednak mieszkańcy Grunwaldu powoli mogą się przyzwyczajać do kibicowskich przemarszów. Przed ostatnim meczem w sezonie kibice Lecha Poznań kibice wspólnie przejdą na Stadion Miejski, gdzie Lech zmierzy się z Koroną Kielce. Główna zbiórka kibiców odbędzie się na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a start przewidziano na godzinę 14.30.

Jak zwykle również zmieni się nieco komunikacja miejska. Wzmocnione zostaną linie autobusowe nr 45, 50, 63 oraz 91 na których pojadą autobusy przegubowe. Również linia T1 zostanie wzmocniona, poprzez dodatkowe kursy. Od 13.45 do 15.15 uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 30, kursująca z ulicy Marcinkowskiego przez Dąbrowskiego do stadionu. W szczytowym momencie linia kursować będzie co 5 minut.

W trakcie meczu tramwaje kursujące na linii nr 30 zostaną wycofane pod nadzorem służb MPK oraz Policji przez rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego na tor południowy, gdzie oczekiwać będą na przystanku „Stadion Miejski” jako linie tramwajowe nr 6 i 15 do zakończenia meczu.

ZTM przypomina również, że bilet lub karnet na mecz Lech Poznań – Korona Kielce nie upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej.