Powstanie kolejny odcinek drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej

Powstanie kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, tym razem na odcinku od skrzyżowania z ul. Słoneczną/Ostroroga do ul. Jugosłowiańskiej. W ramach inwestycji połączony zostanie również ciąg pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego i powstanie nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę tego zdania. To inwestycja, na którą czeka wielu mieszkańców i rowerzystów. Pozwoli ona na powstanie spójnej i bezpiecznej infrastruktury rowerowej w tej części miasta. Ul. Grunwaldzka jest popularną trasą wśród osób poruszających się jednośladami m.in. do pracy i szkoły.

Budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej ma poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie. Przebudowane zostaną także istniejące sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ulicami Palacza oraz Grochowskiej, a także na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Reymonta.

Według założeń Miasta, jeśli postępowanie przetargowe uda się rozstrzygnąć w przyjętym terminie, to umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w tym roku, natomiast zakończenie prac budowlanych miałoby nastąpić w trzecim kwartale 2020 roku. Nowa zieleń i nasadzenia mają zostać wykonane jesienią przyszłego roku, w okresie najlepszym na tego typu prace.

Podmioty chętne do realizacji zadania mogą składać swoje oferty do 29 listopada.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.