Królewski Orszak i wspólne kolędowanie

Już po raz czwarty zapraszamy poznaniaków do wspólnego kolędowania i to nie z byle kim, bo z Trzema Królami! Orszak Trzech Króli, nowa, ale lubiana przez poznaniaków tradycja, ruszy 6 stycznia o godzinie 12.00 z placu Wolności. Niestety, bez wielbłąda…

Na czele jak zwykle pojadą Trzej Królowie, którzy podążając za gwiazdą w drodze do Betlejem postanowili wstąpić także do Poznania. Królowie pojadą na koniach – wielbłąd niestety, zachorował i nie weźmie udziału w tegorocznym orszaku. Za nimi pójdą oczywiście pastuszkowie, legioniści, anioły, a nawet diabły i sam król Herod! Uczestnikom towarzyszyć będą profesjonalni kolędnicy, zachęcający do wspólnego śpiewania. Chętni do popisów wokalnych otrzymają korony – bo to w końcu królewski orszak – oraz śpiewniki, by każdy mógł wziąć udział w zabawie.

Bajecznie kolorowy pochód będzie odwzorowaniem wyprawy sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Będziemy towarzyszyć tajemniczym Trzem Królom w ich symbolicznej podróży do Betlejem. Finał zaplanowano na Starym Rynku, gdzie  Trzej Królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus.

Orszak zakończy się mszą Św. w Poznańskiej Farze.