Hokej na lodzie – kolejne zmagania II ligi

12 stycznia odbyły się kolejne rozgrywki II Ligi hokeja na lodzie. Drużyna Dzikich Krokodyli przegrała 2:11 z WTH Wrześnią, a PTH Koziołki wygrały z HC Poznań 12:4. I nie obyło się bez incydentów.

Spotkanie było niezwykle dynamiczne. Niestety, zawodnicy Dzikich Krokodyli podawali niecelnie stwarzając przeciwnikom wiele okazji do przejęcia krążka. Pierwsza tercja zakończyła się z wynikiem 1:6 dla WTH Wrześni. Zawodnicy z Wrześni w drugiej tercji nie dali przeciwnikom żadnych szans.  Druga tercja zakończyła się wynikiem 0:2 dla WTH Wrześni – ostatnia tercja zakończyła się  wynikiem 1:3.

W trakcie meczu doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Bramkarz WTH Wrześni – Łukasz Kostrzewski otrzymał cios w zęby z łyżwy jednego z zawodników. Mimo to nie przerwał gry.

Bramki dla Krokodyli zdobyli; Świderski Jarosław w 3 min., Werbliński Robert w 51 min.
Zdobywcy bramek dla WTH to Mateusz Wiśniewski w 40 sek., 9 min., 14 min., 32 min., 39 min., Robert Fraszko w 5 min. i 43 min., Mariusz Sadowski 8 min. oraz 19 min. Maciej Matusiak w 8 min. i 49 min. oraz Tomasz Bartoszewski w 53 min.

Drugi mecz rozgrywek wzbudzał emocje wśród kibiców. Zwykle gdy na lodowisko wchodzą zawodnicy PTH Koziołki nie dają przeciwnikom szans na dotarcie do swojej bramki. Tym razem jednak zawodnicy HC Poznań walczyli zaciekle o każdego gola. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 4:2 dla Koziołków, druga remisem 2:2. W trzeciej tercji PTH pokazało swoją formę zdobywając 6 goli, nie pozwalając jednocześnie zawodnikom HC Poznania zdobyć choć jednego punktu.

W trakcie meczu doszło do szarpaniny pomiędzy zawodnikami wszczętej przez hokeistów z HC Poznań.

Dla PTH bramki zdobyli: Steciuk Łukasz w 3 min., 17 min., 44 min., Kronblad Markus w 9 min., 36 min., Peltola Henr w 20 min., Sigurosornsson Snorri w 20 min., 53 min., Aasa Jesper w 19 min., 55 min., Mateja Paweł w 52 min., Dziuba Marek w 53 min.
Dla HCP bramki strzelili ; Szulc Maciej w 19 min., Koćmierowski Tomasz w 20 min., Nowicki Bartosz w 27 min., Nowakowski Szymon w 37 min.

Kolejne mecze już 18 i 19 stycznia. 18 stycznia o godz. 10 zagrają Wilki z WTH Września. O godz. 21 odbędzie się mecz Mamuty – HC Poznań. 19 stycznia z kolei o godz. 10 na lodowisko wyjadą Krokodyle, by zmierzyć się z drużyną PTH Koziołki.