MKS Poznań powalczy z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork

Po ponad miesięcznej przerwie pierwszoligowi piłkarze ręczni wracają na parkiety. Większość spotkań rozegrana zastanie w weekendy, choć inauguracyjny mecz odbył się wyjątkowo w środę. Wzmocniona Dominikiem Droździkiem i Radosławem Jankowskim Warmia Olsztyn rozgromiła SMS Gdańsk aż 39:20, czym w pełni zrewanżowała się młodym gdańszczanom za porażkę w pierwszej rundzie. Nas oczywiście najbardziej ciekawi sobotni mecz poznańskiego MKS-u z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork.

W pierwszym meczu zwyciężyli podopieczni Igora Stankiewicza i to oni w sobotę zagrają w roli faworyta. Wśród poznaniaków panują bojowe nastroje, ale kontuzje Tomasza Łączkowiaka i Bartosza Przedpełskiego mocno krzyżują plan przygotowań do meczu. Mało prawdopodobny jest także występ Wojciecha Ledera, który w sparingowym meczu z Liderem Swarzędz doznał urazu lewej ręki.

Drużyna MKS-u w zimowej przerwie rozegrała dwa mecze kontrolne ze wspomnianym wcześniej Liderem. Oba co prawda wygrała, ale materiału do analizy było sporo. W zespole nie doszło do zmian kadrowych, chociaż klub czynił starania przede wszystkim o wzmocnienie konkurencji na pozycji bramkarza. Przez kilka dni w Poznaniu przebywał Karol Głośniak, który w poprzednim sezonie reprezentował I-ligowy AZS Gorzów Wlkp. W ostatnim okresie z zespołem trenuje młody bramkarz z Nielby Wągrowiec – Waldemar Mielcarek, ale jego występy w MKS-ie też nie są jeszcze pewne. Więcej zmian w poznańskim beniaminku raczej nie będzie, chociaż do zamknięcia okienka transferowego pozostało jeszcze trochę czasu.

Wracając do ligowego rozkładu poniżej prezentujemy komplet meczów pierwszej kolejki drugiej rundy. Najciekawiej będzie w Warszawie, gdzie miejscowi akademicy podejmują Sokół Kościerzyna. Wyrównany bój obejrzą z pewnością również leszczyńscy kibice. Podopieczni Ryszarda Kmiecika zmierzą się bowiem z “meblarzami” z Elbląga.

Początek meczu w Poznaniu o godzinie 18.00.