HCP Poznań lepsi od Mamutów, a Koziołki od WTH Wrocław

W sobotę 18 stycznia na Chwiałce odbyły się derby Poznania – spotkały się dwa  poznańskie zespoły Mamuty kontra HC Poznań. Wygrał zespół HCP 5:4.

Mecz był bardzo wyrównany: pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:1, druga tercja zakończyła się też remisem, ale tym razem 2:2. Trzecią natomiast wygrał HCP 2:1.

Dla HCP bramki strzelili                 15 Proszkiewicz Tomasz  – 13:33 min.
                                         17 Koćmierowski Tomasz 27:26 min.
                                         25 Ryń Janusz 38:22, 50:50 min.
                                         14 Ryń Jakub    52:44 min.

Dla Mamutów bramki strzelili             69 Zienkiewicz Kamil  9:59 min.
                                          7 Skoropiński Jacek    27:57 min.
                                         46 Schneinek Marcin   31:28 min.
                                         23 Nowak Andrzej       57:29 min.

W niedzielę 19 stycznia natomiast odbył się mecz dwóch najsilniejszych zespołów II Ligi Hokeja na Lodzie – zagrały ze sobą PTH Koziołki Poznań i WTH Wrocław.

Po spotkaniu tych zespołów można się było spodziewać ostrej walki o bramki. I tak właśnie wyglądał ten mecz: emocje i testosteron często brały górę, a gra momentami była bardzo agresywna i dochodziło do bójek między zawodnikami.

Pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem PTH 1:0 w drugiej PTH strzeliło 2  bramki  w trzeciej tercji PTH strzeliło 4 bramki a WTH 1 bramkę .
Mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla PTH Koziołki Poznań.

Dla PTH Poznań bramki strzelili   77 Woźnica Michał 16:33 min
                                         8 Meissner Artur 25:50 min.
                                        67 Steciuk Łukasz 35:50 min.
                                        17 Siburbjornsson Snorri 41:00 min.
                                        25 Paweł Mateja 51:42 min.
                                        12 Peltola Henri 55:03, 56:04 min.

Za tydzień, 25 stycznia, na Chwiałce będzie można zobaczyć kolejne dwa mecze: o godz 10.00 Krokodyle powalczą z HCP, a o godz. 21.00 PTH Poznań spotka się z Żółwiami Piła.