Grunwald i MKS -kto zwycięży?

W najbliższy weekend na pierwszoligowych parkietach dojdzie do dwóch arcyciekawych pojedynków. W Wągrowcu miejscowa Nielba zmierzy się z niepokonanym od początku sezonu Wybrzeżem. Całkiem niedaleko, bo tylko 60 kilometrów dalej – w Poznaniu – dojdzie do konfrontacji dwóch miejscowych drużyn – Grunwaldu i MKS-u.

Gospodarzem zawodów będą ci drudzy, choć tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, bowiem obie drużyny trenują i rozgrywają swoje mecze na tym samym obiekcie.
 
Po 15 rozegranych spotkaniach wyżej w tabeli plasują się zawodnicy beniaminka. Po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie mają na swoim koncie 13 punktów i zajmują w tabeli 8 miejsce. Podopieczni Rafała Walczaka w tym roku jeszcze nie wygrali i z ośmioma punktami zdobytymi w pierwszej rundzie znajdują się w strefie spadkowej.

Obie ekipy przystąpią do meczu osłabione kadrowo, choć sytuacja MKS-u wydaje się być dużo bardziej skomplikowana. W porównaniu do pierwszego meczu obu drużyn (25:21 dla MKS-u) w drużynie Domana Leitgebera zabraknie na pewno Tomasza Łączkowiaka i Mateusza Lubiewskiego. Małe szanse na występ w meczu mają Bartosz Przedpełski i Damian Komisarek, a pod dużym znakiem zapytania stoi występ Rafała Niedzielskiego. Wśród “wojskowych” nie zagrają kontuzjowany od początku sezonu Tomasz Draszkiewicz i najprawdopodobniej Patryk Staniek.
 
Pierwszy pojedynek obu drużyn dostarczył licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji. Były czerwone kartki dla zawodników, żółte dla trenerów i mnóstwo walki na boisku. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, żeby w rewanżu sportowych wrażeń ponownie nie zabrakło…
 
Początek tego ciekawie się zapowiadającego spotkania w sobotę w sali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu o godzinie 18.00.

W związku z dużymi kosztami organizacji meczu bilety wyjątkowo kosztować będą 10 zł normalny i 5 zł ulgowy, dzieci ze szkół podstawowych i młodsi – wstęp bezpłatny. Kasy biletowe czynne od godz 17.00
zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji – szczegóły i kontakt biuro@mks.poznan.pl

Mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort kibiców oraz ze względu na określoną pojemność hali Gimnazjum nr 54 (250 miejsc), klub MKS Poznań informuje, że tylko taka ilość kibiców będzie mogła wejść na halę podczas najbliższego meczu 1.02.2014: MKS Poznań – WKS Grunwald Poznań.