Rada Osiedla Piątkowo ostrzega: nie karmcie dzików!

Najwyraźniej dziki na Piątkowie czują się doskonale – podczas weekendu kilkakrotnie zauważono je na osiedlu Chrobrego. Rada Osiedla Piątkowo apeluje, by mieszkańcy nie dokarmiali dzików, bo to właśnie przyciąga je do ludzkich siedzib.

“Apelujemy do mieszkańców, by nie dokarmiali dzikich zwierząt” – napisali osiedlowi radni na swoim profilu na FB. – “To dodatkowo utrudnia pozbycie się tych lokatorów z terenów zabudowanych. Obecność lisów czy dzików w mieście można zgłaszać do strażników miejskich, którzy następnie przekazują taką informację do odpowiednich jednostek”.

A sprawa jest poważna: dziki są dużymi zwierzę†ami i mogą być naprawdę niebezpieczne, zwłaszcza jak zostaną zaatakowane albo gdy mają młode. Dlatego nie należy ich dokarmiać i przyzwyczajać do przychodzenia w okolice ludzkich siedzib.

leśnicy zwracają tez uwagę, by mieszkańcy nie wyrzucali żywności do śmietników – osiedlowe kosze i kontenery są kolejnymi miejscami, do których chętnie ściągają dziki, zwabione zapachem jedzenia.