Kolejny dzień smoków na Malcie

Na jeziorze Maltańskim trwają finały Mistrzostw Świata w Smoczych Łodziach. Polacy radzą sobie całkiem dobrze – każdego dnia któraś z naszych osad staje na podium. Tak było i w sobotę.

30 sierpnia polskie osady stawały na podium sześć razy – już przed południem polska osada 20-osobowa mieszana w kategorii Masters w biegu na 200 metrów zdobyła srebrne medale. Po południu zaś na tym samym dystansie, ale już w łodzi 10-osobowej brązowe medale zdobyła osada w kategorii Seniors. Do tego swój brąz w kategorii Masters, również w 10-osobowej łodzi, zdobyły – tym razem osobno – panie, a następnie panowie na dystansie również 200 metrów. W kategorii Seniors na 200 metrów panom i paniom poszło równie dobrze – co także przypieczętowali brązowymi medalami w swoich kategoriach.

Niedziela to ostatni dzień zawodów – poszczególne osady będą ścigały się na dystansie 2 kilometrów.