Odliczanie do Pyrkonu trwa!

Już 24 kwietnia zaczyna się Pyrkon, jeden z największych w Europie festiwali fantastyki. Na 3 dni Poznań zmieni się w fantastyczną stolicę Polski, gdzie będzie można spotkać różnego rodzaju przebierańców oraz znane osobistości, a także wziąć udział w szeregu wydarzeń “nie z tego świata”!

Pyrkon z roku na rok jest coraz większy i bardziej popularny. W ciągu kilku stał się największym tego typu wydarzeniem w Polsce, a tegoroczna edycja jest tego kolejnym potwierdzeniem. Ponad 6000 m2 fantastycznej przestrzeni Pyrkonu jest w tym roku przeznaczone wyłącznie dla wystawców. Co będzie można kupić? Książki, komiksy, gry planszowe, tematyczne koszulki, biżuterię, pięknie wykonane przebrania… a to tylko wierzchołek góry skarbów czekającej na uczestników festiwalu.

Osobna przestrzeń przeznaczona zostanie na Strefę Fantastycznych Inicjatyw – jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie zaprezentować się będą mogły pokrewne Pyrkonowi fantastyczne wydarzenia oraz grupy z całej Polski – i nie tylko! Każda organizacja, która działa w obrębie szeroko rozumianej fantastyki będzie miała szansę, by pokazać innym swoją działalność podczas największego tego typu wydarzenia w kraju.

Wiele grup będzie nie tylko opowiadać o tym, co robi, ale pokaże to w praktyce. Organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenia wielu fantastycznych wystaw. Będzie można zobaczyć smoki i walczących rycerzy, ale też bohaterów Star Treka czy Gwiezdnych Wojen. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Już od piątku 17 kwietnia można się zapisywać na wybrane punkty programu (początkowo taka opcja miała ruszyć dzień wcześniej, jednak problemy techniczne zmusiły organizatorów do zresetowania systemu zapisów i przeprowadzenia procesu od początku). Organizatorzy przygotowali dwie sale z obowiązkową rejestracją, do których w pierwszej kolejności dostęp mają osoby, które zakupiły bilet przez internet. Jest to duży krok naprzód, który w przyszłości pozwoli zapewnić większy komfort słuchaczom oraz wyeliminuje problem nadmiernej liczby ludzi na prelekcjach.

Niestety, jak to zwykle przy okazji takich festiwali bywa, również i Pyrkon nie uniknął niespodziewanych nieobecności. Swoją wizytę odwołał Wojciech Orliński, a jego tematy prelekcji przejął Kamil Śmiałkowski.