Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowują Letni Targ Rodzinny

Oferta turystyczna Wielkopolski i sprzęt turystyczny będą prezentowane na Letnim Targu Rodzinnym organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Impreza ma się odbyć w przyszłym tygodniu, w weekend 11-12 lipca; towarzyszyć jej będą gry i zabawy dla całych rodzin.

Zaplanowane na przyszły weekend wydarzenie to jedna z pierwszych imprez organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich od czasu rozpoczęcia epidemii.

Jak poinformowała dyrektor projektu Dagmara Suprun, wystawcy zaproszą odwiedzających do odkrywania walorów turystycznych Wielkopolski.

Do eksplorowania uroków regionu zaproszą m.in. Wielkopolska Organizacja Turystyczna, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, miasto Wągrowiec i Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska. Dagmara Suprun podkreśliła, że akcent kładziony będzie na turystykę aktywną, ale także wiejską – na targach nie zabraknie więc lokalnych smaków.

W wydarzeniu wezmą udział wystawcy z ofertą sprzętu sportowego. Rodziny będą też mogły wziąć udział w licznych aktywnościach sportowych: będzie spotkanie z jogą, zumba dla mam z dziećmi oraz pilates. Na Letnim Targu Rodzinnym będzie można także wziąć udział w warsztatach jazdy na rolkach, które poprowadzi mistrz Polski w jeździe szybkiej, instruktor i doradca Jakub Ciesielski.

Organizatorzy dwudniowej imprezy podali, że w jej trakcie planowane są także: rodzinny bieg targowy, przejazdy elektrycznymi gokartami dla najmłodszych i piłkarskie warsztaty sportowe. Będzie też można skorzystać z konsultacji dietetycznych i żywieniowych oraz porad z zakresu schorzeń i rehabilitacji narządów ruchu. Chętni uzupełnią wakacyjną biblioteczkę – pojawią się poznańskie wydawnictwa.

Jak podano, targ odbywać się będzie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, z tego względu bilety dostępne są tylko online.