Letni Targ Ogrodniczy na MTP już w ten weekend

Po wielu miesiącach przerwy Międzynarodowe Targi Poznańskie znów zapraszają do siebie zwiedzających. Letni Targ Ogrodniczy to impreza przygotowana przy zastosowaniu niezbędnych środków ostrożności wynikających z sytuacji epidemiologicznej w kraju. W weekend będzie można tam znaleźć wszystko co jest potrzebne do upiększenia ogrodu czy balkonu.

W sobotę i niedzielę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją ofertę przedstawi około stu wystawców, którzy będą prezentować swoje produkty i usługi. Zwiedzający znajdą tam to, co potrzebne do stworzenia lub upiększenia ogrodu czy balkonu. Poza roślinami i zielenią, dostępne będą także m.in. donice i inne produkty na balkon, taras czy parapet. Pojawią się również ozdoby, rękodzieła i produkty regionalne nawiązujące do zieleni i ogrodnictwa.

Wśród wystawców pojawią się producenci roślin domowych i ogrodowych, producenci oraz dystrybutorzy narzędzi ogrodniczych, dekoracji zewnętrznych, donic, czy małej architektury ogrodowej.

Początkowo impreza miała odbywać się na zewnętrznych terenach MTP, jednak z uwagi na zapowiadaną pogodę podjęto decyzję o przeniesieniu większości stoisk do hal 7, 7A i 8A (z wejściem od ul. Śniadeckich, jednak na teren MTP można wejść także przez Hol Wschodni, czyli od ul. Głogowskiej.

Impreza przygotowana jest przy ścisłym przestrzeganiu wymogów sanitarnych wynikających z epidemii koronawirusa w kraju. Każdy wchodzący na teren imprezy uczestnik będzie musiał wypełnić krótką ankietę epidemiologiczną, zgodną z ustaleniami GIS.

Na terenie imprezy konieczne jest zasłanianie nosa i ust – zarówno przez zwiedzających jak i wystawców i obsługę. Dostępne będą punkty, w których będzie można dokonać zakupu maseczek.

Na targu kupić też będzie można żywność od lokalnych producentów i posilić się w strefie food trucków czy w restauracjach GARDENcity, znajdujących się na terenie targów. W strefach cateringowych uczestnicy zobowiązani są do utrzymywania dystansu społecznego. Odpowiednie odległości będą utrzymane także między stoiskami wystawienniczymi.

Letni Targ Ogrodniczy czynny będzie w sobotę, 20 czerwca w godzinach 10:00 – 16:00, a w niedzielę, 21 czerwca między 10 a 15.

Bilet wstępu kosztuje 5 zł, darmowy jest dla dzieci do 13. r.ż., emerytów, rencistów,  posiadaczy Karty Dużej Rodziny i osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz ich opiekunów. Bilety będą dostępne tylko online.