Teatr Muzyczny zza kulis – “Próba” na placu Kolegiackim

Teatr Muzyczny otwiera podwoje dla poznaniaków. Od 20 lipca na dziedzińcu urzędu miasta przy placu Kolegiackim będzie można oglądać wystawę zatytułowaną “Próba” autorstwa Damiana Andrzejewskiego. Składające się na nią zdjęcia to wizualna opowieść o instytucji, bezgranicznie oddanych jej pracownikach i wysiłku, z jakim wiąże się przygotowanie jednego spektaklu.

Wystawa potrwa do 10 sierpnia. W tym czasie będzie można zobaczyć fotografie ukazujące Teatr Muzyczny innej, zwykle niedostępnej strony. Damian Andrzejewski w swoim obiektywie ujął nakłąd pracy i ogrom zaangażowania, jakich wymaga przygotowanie pojedynczej sztuki. Prace Andrzejewskiego to także obraz trudnych warunków lokalowych teatru i wiążących się z nimi trudności, z którymi na co dzień borykają się jego aktorzy. Wszystko to po to, by mieszkańcy Poznania mogli zza kulis poznać jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych działających w ich mieście.

Ekspozycja składa się z 28 czarno-białych fotografii, wykonanych podczas 30 dni zdjęciowych w teatrze. Wydarzenie towarzyszy obchodom 60-lecia działalności Teatru Muzycznego w Poznaniu, przypadającego na rok 2016.