Warta Poznań zwycięska!

Warta Poznań pokonała na własnym boisku Polonię Środa Wielkopolska w meczu 2. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Początek meczu należał do Poloni Środa Wielkopolka. Goście od czasu do czasu nękali groźnymi strzałami Jędrzeja Dorynka, który bardzo dobrze spisywal się w bramce Zielonych. Niestety już w 14 minucie meczu musiał wyciągać piłkę z siatki. Michał Stańczyk po bardzo dobrym dośrodkowaniu Pawła Przybyłka, strzałem głową zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Gol podziałał na Warciarzy jak płachta na byka. Od razu po stracie bramki rzucili się do odrabiania strat. Już w 18. minucie Michał Ciarkowski oddał mocny strzał, który został zablokowany przez jednego z rywali. Sytuacja była o tyle kontrowersyjna, że zawodnik blokował piłkę ręką, ale sędzia spotkania nie odgwizdał rzutu karnego.

Na pierwszą bramkę Warty Poznań trzeba było czekać do 27. minuty. Dawid Czerniejewicz strzelał na bramkę Adriana Lisa, ten co prawda obronił jego strzał, ale w dobrym miejscu znalazł się Michał Ciarkowski, a ten już nie dał rywalom żadnych szans.

Dwie minuty później było już 2:1 dla Warty. Piłkę dośrodkował Koziorowski, a Łukasz Spławski umieścił ją w bramce rywali.

Druga połowa zdecydowanie należała do Warty Poznań, którzy kontrolowali przebieg spotkania. Trzeba także oddać, że Polonia próbowała wyrównać, ale bardzo dobrze spisywała się defensywa Zielonych. Pod koniec spotkania zrobiło się nerwowo. Po jednym z fauli, zawodnik gości – Krystian Pawlak, otrzymał czerwoną kartkę, przez co Polonia musiała kończyć mecz w 10-tke.

Skład Warty:
Jędrzej Dorynek – Tomasz Koziorowski, Adrian Laskowski, Alain Ngamayama, Dawid Czerniejewicz (85. Nikodem Fiedosewicz) – Artur Marciniak, Łukasz Białożyt (68. Filip Brzostowski) – Krzysztof Biegański (75. Gracjan Goździk), Jakub Solarek, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.