Kto wyśmiewa Kolejorza? Suchary kontra Lech

Prośba czy prowokacja? Proponowany Kolejorzowi przez Suchary Suchy Las mecz towarzyszki uznany został za atak na drużynę Macieja Skorży, ale na echo medialne prezes Sucharów odpowiada: „Nie chcemy wyśmiewać Lecha”.

O skrzynkę piwa wyzwanie Lechitom rzucili piłkarze z A-klasy. „Jeśli wygracie z nami różnicą pięciu goli, to nadrukujemy sobie na przodzie koszulek dowolne logo wskazane przez was, przyjdziemy dopingować całą drużyną najbliższy mecz w Poznaniu, będziemy przy każdej okazji podkreślać, że dostaliśmy srogie lanie od mistrza Polski” – 6. października na stronie facebookowej pisali amatorzy z TMS Suchary Suchy Las.

Do propozycji nie odniósł się Lech, zrobił to jednak Tomasz Burdziński, prezes Sucharów:

– Informujemy w imieniu naszym oraz naszych kibiców i sympatyków, że celem nie było, nie jest i nigdy nie będzie wyśmiewanie się z trudnej sytuacji w której znalazł się aktualny Mistrz Polski – pisze na stronie facebookowej drużyny. Dodaje, że akcja została zainicjowana przez kibiców i sympatyków, nie przez TMS Suchary. – Większość z nas jest kibicami Lecha Poznań, którzy są z nim na dobre i na złe.

Tylko na dobre są z Kolejorzem kibice z SKLP – po przegranej niebiesko-białych na meczu wyjazdowym w Krakowie, ogłosili zawieszenie jakicholwiek działań wspierających Lecha. Domagali się spotkania z zarządem Lecha, a ten odpowiedział – spotkanie wyznaczono na 8 października. Nie wiadomo, czy zaszczyci je Jacek Rutkowski, właściciel klubu.