I edycja Konkursu Fotografii Teatralnej – poznaniacy wśród laureatów!

Po obejrzeniu ponad dwóch tysięcy zdjęć, nadesłanych przez 170 artystów jury Konkursu Fotografii Teatralnej wybrało zwycięzców. Wśród laureatów znaleźli się poznaniacy: Jakub Markiewicz, Maciej Zakrzewski i Jakub Wittchen!

Zorganizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego I Konkurs Fotografii Teatralnej towarzyszy obchodom 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad dwa tysiące zdjęć, które walczyły o miano najlepszych w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu i zestaw dokumentacyjny premiery.

W gronie szesnastu finalistów znalazło się aż trzech poznaniaków – autorzy zdjęć z przedstawień tanecznych. Wszyscy trzej zostali docenieni za zdjęcia dokumentujące przedstawienia teatru tańca: Jakub Markiewicz za “Jewrope” w Polskim Teatrze Tańca, Maciej Zakrzewski za zdjęcia dokumentujące “Exordial” również w PTT oraz Jakub Wittchen za “Collective jumps” przygotowane przez Art Station.

Nagroda specjalna w postaci zaproszenia do wykonania serwisu fotograficznego przedstawienia “Francuzi” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego trafiła do Jakuba Markiewicza. Poznaniak został doceniony za dokumentację polskiej premiery przedstawienia “Jewrope” w kooperacji PTT w Poznaniu i Bodytalk, która odbyła się w CK Zamek.

“Jewropie” to doskonała opowieść o kondycji człowieka w świecie pełnym napięć, agresji, niezrozumiałych konfliktów i znanej każdemu z nas potrzeby poczucia bezpieczeństwa. Bez względu na to na jakiej szerokości się aktualnie znajdujemy, jaki mamy kolor skóry i w jakiego boga wierzymy.