Złoty Medal dla Ewy Wycichowskiej

Działalność Pani Ewy Wycichowskiej inspiruje wartości ponadczasowe, zaprasza na scenę odbiorcę, który ma szacunek tak do siebie jak i do sztuki, z którą obcuje po podniesieniu nie tylko przysłowiowych kulis. Wprowadzani w świat na tyle „światowy”, na ile niezgłębione jest nasze pragnienie poznawania tajników tańca współczesnego, stajemy się częścią choreografii przeżyć autorstwa pani Ewy Wycichowskiej.

28 listopada, podczas prapremiery spektaklu „Lament. Pamięci Tadeusza Różewicza” Ewa Wycichowska, dyrektor naczelny i artystyczny Polskiego Teatru Tańca, przyjęła Złoty Medal Honorowy „Verba Docent – Exempla Trahunt” – „Słowa Uczą – Przykłady Pociągają”.
– Dziękuję bardzo! Naprawdę się nie spodziewałam, że Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego uhonoruje mnie złotym medalem –powiedziała.

W imieniu dr Mariana Króla, Prezydenta THC, aktu udekorowania dokonał Dominik Górny, członek Zarządu THC. W skierowanych do Laureatki słowach gratulacji, nawiązał do tekstu poetyckiego Tadeusza Różewicza – „Ludzie karmią się chlebem / Człowieka trzeba kochać”.
– Dziękujemy za to, że w tak piękny sposób potrafi się Pani dzielić sztuką jak chlebem, który jest potrzebny do pełni życia jak obecne w Pani spektaklach wartości: nadzieja, radość, refleksja, ból i szczęście; za to, że pokazuje Pani jak kochać człowieka w tańcu, który jest metaforą tego, co prawdziwie ludzkie i bliskie każdemu z Nas – zaznaczył.