“Seesaw”, czyli podróż przez noc, w której porządku nie dyktuje logika

Niezwykle subtelny spektakl taneczny wypełniony magicznym ruchem, ulotnymi obrazami, baśniowymi postaciami i piękną muzyką. 19 kwietnia Centrum Kultury Zamek zaprasza na “Seesaw”. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w ramach projektu Teatr Powszechny.

“Seesaw” to niezwykle subtelny spektakl taneczny wypełniony magicznym ruchem, ulotnymi obrazami, baśniowymi postaciami i piękną muzyką. Inspiracją dla jego twórców była książka Meret Oppenheima “Sny. Zapiski z lat 1928-1985”. Przedstawienie mówi o zmianach świadomości, jakich doświadczamy każdego dnia zapadając w sen, przenosząc się w inny, nierealny świat. Swoistym symbolem uzyskiwanej we śnie wolności jest tytułowa huśtawka. “Seesaw” to podróż przez noc, w której porządku nie dyktuje logika.

Przedstawienie mówi o zmianach świadomości jakich doświadczamy każdego dnia zapadając w sen, przenosząc się w inny, nierealny świat. Sny zawsze są osobiste, ukazują nasze życie codzienne, lęki, słabości, atuty i tęsknoty. „Seesaw” to taki waśnie senny pamiętnik, pokazujący podświadome sympatie i antypatie, obawy i radości a także marzenia poszczególnych tancerzy. Swoistym symbolem uzyskiwanej we śnie wolności jest tytułowa huśtawka.

Theater Thikwa to niemiecki kolektyw artystyczny złożony z niepełnosprawnych i pełnosprawnych aktorów. Ten udany eksperyment trwa już 25 lat i ostatecznie przyjął postać pełnowymiarowego, repertuarowego teatru z własną siedzibą i bogatą ofertą artystyczno-warsztatową. Obszarem poszukiwań zespołu są: teatr, performans, taniec, muzyka i słowo oraz wszystko to, co znajduje się na styku i pomiędzy nimi. Niepełnosprawni i pełnosprawni aktorzy pracują razem nad wszystkimi inscenizacjami. Słowo “thikwa” oznacza w języku hebrajskim nadzieję.

Centrum Kultury Zamek zaprasza na spektakl “Seesaw” we wtorek, 19 kwietnia o godz. 20.00. Bilety 20/25 zł. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z artystami.

Występują: Addas Ahmad, Nico Altmann, Louis Edler, Corinna Heidepriem, Vasileios Koutras, Alexander Lange, Katharina Maasberg, Lia Massetti, Tim Petersen, Hilarius Urban, Marijana Savovska, Linda Weißig
Koncepcja i choreografia: Linda Weißig
Scenografia: Isolde Wittke
Kostiumy: Pablo Alarcón
Współpraca kostiumologicza: Heike Braitmayer
Projekt dźwięku: Nikola Jeremic
Projekt oświetlenia: Manfred Arlt
Dźwięk: Wolfgang Ullrich
Asystenci produkcji: Wolfgang Ullrich, Carla Sternberg, Sarah Hottenrott
Przy wsparciu: Heidehof Stiftung