Michelin – Opony do najszybszych i najbardziej luksusowych aut na Gran Turismo w Poznaniu.

Michelin – Opony do najszybszych i najbardziej luksusowych aut na Gran Turismo w Poznaniu. 

Firma Michelin zaprezentuje swoje sportowe opony podczas rozpoczynającego się w czwartek 30 czerwca 2016 r. na torze w Poznaniu Gran Turismo Polonia – zlotu najbardziej luksusowych i najszybszych aut z całej Europy. Michelin wyposaży w opony auta, które spotkają się na poznańskim torze.

Większość z nich będzie wyposażona w sportowe opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2, w których zastosowano szereg nowatorskich technologii. W MICHELIN Pilot Sport Cup 2 zastosowano m. in. Track Longevity , dzięki której opona wytrzymuje dłużej na torze podczas intensywnej eksploatacji, ponieważ zewnętrzny bark opony wzmocniono specjalną mieszanką charakteryzującą się wysoką odpornością na ścieranie oraz Track Variable Contact Patch 3.0, która optymalizuje naciski na powierzchni kontaktu opony z podłożem, tak aby przylegało do niego jak najwięcej gumy. 
        Na stoisku Michelin w Pawilonie Top Cars będzie można zobaczyć najnowszą innowacyjną oponę MICHELIN Pilot Sport 4 oraz BMW M235i Racing Macieja Dreszera wyposażone w sportowe opony typu slick. Na świecie zostało wyprodukowanych zaledwie 20 sztuk tych aut, z czego tylko jeden egzemplarz znajduje się w Polsce i będzie go można zobaczyć właśnie w Poznaniu.