Centum Inicjatyw Senioralnych zmienia swoją siedzibę

Po sześciu latach działania na Jeżycach, Centrum Inicjatyw Senioralnych zmienia siedzibę. Od poniedziałku, 19 września swoją działalność rozpocznie przy ul. Mielżyńskiego 24.

Nowy lokal, w którym działać będzie Centrum Inicjatyw Senioralnych jest znacznie większy i położony blisko przystanków tramwajowych przy placu Cyryla Ratajskiego i placu Wolności.

– Zyskamy więcej pomieszczeń, przede wszystkim dwie sale na parterze, w których będziemy mogli organizować spotkania seniorów. Na Mickiewicza dysponowaliśmy jedną, na piętrze. Bardziej przyjazne jest też otoczenie nowej siedziby. Seniorzy, którzy zechcą nas odwiedzić już nie natkną się na brukowane dojście, jak to miało miejsce przy ul. Mickiewicza – mówi Magdalena Krysińska-Sowa z CIS.

Seniorom najbardziej doskwiera brak informacji, która w XXI wieku rozchodzi się za pomocą internetu, dlatego CIS planuje zatrudnić osobę, która będzie uczyć i wspierać osoby starsze w korzystaniu z sieci. Do tej pory w tym obszarze osoby starsze wspierali wolontariusze.

Otwarcie nowej siedziby będzie odbywać się w przededniu rozpoczęcia 6. edycji trwającej przez cały październik imprezy Senioralni Poznań 2016. Jak co roku na uczestników czekać będą spotkania, wykłady i warsztaty.

Centrum Inicjatyw Senioralnych zostało powołane w 2009 roku na wniosek Miejskiej Rady Seniorów. Najważniejszym celem jest działanie na rzecz poprawy jakości życia seniorów i zwiększenie ich aktywności społecznej.