Rozlewali alkohol po ołtarzu. Jeden z nich usłyszał zarzut

Tożsamość dwóch mężczyzn, którzy najpierw spożywali alkohol a później rozlewali go po ołtarzu w kościele pw. św. Franciszka na Garbarach, jest już znana policji. Jeden z poszukiwanych został zatrzymany. Mężczyznom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Na początku września dwaj mężczyźni przed rozpoczęciem mszy świętej w kościele na Garbarach w obecności wiernych pili alkohol i rozlewali go po ołtarzu. Sprawą natychmiast zajęła się policja.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze dotarli do nagrania, na którym kamery monitoringu jednego z poznańskich sklepów zarejestrowały podejrzanego. Dzięki dalszemu zebraniu i zweryfikowaniu wiadomości policjantom udało się ustalić, kim są sprawcy incydentu w kościele. 

– 16 września policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych – kolegę mężczyzny, którego wizerunek publikowaliśmy we wtorek 13 września. To 33-leni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna po doprowadzeniu do Prokuratury Poznań Stare Miasto usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych. Zatrzymanie drugiego mężczyzny jest tylko kwestią czasu albowiem policjanci wiedzą już kim on jest – mówi Patrycja Banaszak z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Za obrazę uczuć religijnych mężczyznom grozi do 2 lat więzienia.