Babi Targ ostatni raz w tym roku!

To ostatnia szansa na przewietrzenie szaf z Babilądem w tym roku. Babi Targ odbędzie się 27. listopada na terenie MTP (Hala nr 1 w Poznaniu), w godzinach 12:00-16:00. Impreza połączona będzie z sekcją Mami Babi Targ. 

W niedzielę 27. listopada, odbędzie się ostatnia w tym roku edycja BABIEGO TARGU®, czyli akcji wietrzenia szaf, podczas której uczestniczki mogą wymienić, sprzedać lub kupić ubrania, buty i dodatki. To bardzo popularna impreza, która za każdym razem przyciąga setki uczestniczek. Impreza ponownie odbędzie się w Hali nr 1 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a towarzyszyć jej będą warsztaty dla dzieci przygotowane przez Ideownię. 

BABI TARG® to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków. BABI TARG® jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce – organizowany jest regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach. Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Podczas spotkania można wymieniać odzież, buty, dodatki, biżuterię. Jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, uczestniczki mogą między sobą sprzedawać i kupować przyniesione ubrania. BABI TARG® to doskonała okazja, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania czy wyjątkową biżuterię.

Przedsprzedaż biletów dla Wystawców w cenie 30 zł i Pomocników w cenie 5 zł wystartuje  27. października ok. godz. 12.00 na portalu bilety24. Bilety dostępne będą również w sprzedaży stacjonarnej – w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu. Jedynie w przypadku jeśli pula biletów dla Wystawców nie zostanie wyczerpana bilety będzie można zakupić również przy wejściu na imprezę.

Bilety dla Odwiedzających będą sprzedawane wyłącznie w dniu imprezy, przy wejściu na wydarzenie. Na teren imprezy będzie można wejść/wjechać od godziny 10:00. Przed pojawieniem się na terenie imprezy warto zapoznać się z rozmieszczeniem kas oraz regulaminem imprezy.

Wszystkie informacje dostępne są zarówno na stronie internetowej Babiegolądu oraz na Facebooku. Zapoznanie się z nimi znacząco ułatwia zorientowanie się i poruszanie po tak dużej imprezie jaką przez lata stał się Babi Targ.

Informacje o BABIM TARGU

Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu i wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się kilkadziesiąt edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła ponad 14 000 uczestniczek i uczestników!

Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ – dotychczas odbyło się 8 edycji, m.in. w ramach Targów Happy Baby na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz Festiwalu Sztuka Szuka Malucha.