Efektowna wygrana Lecha w Chorzowie

Lech Poznań wygrał w spotkaniu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów 5:0. Każdą z bramek dla poznaniaków zdobywał inny zawodnik. Wynik spotkania otworzył Darko Jevtić. Przed przerwą podwyższył Dawid Kownacki, a w drugiej połowie bramki dla Kolejorza zdobywali Radosław Majewski, Marcin Robak i Szymon Pawłowski.

RUCH CHORZÓW – LECH POZNAŃ 0:5 (0:2)Bramki: Jevtić (37), Kownacki (41), Majewski (59), Robak (67), Pawłowski (88)
Żółte kartki: Grodzicki – BednarekRUCH: Libor Hrdlicka – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Maciej Kowalczyk, Paweł leksy – Łukasz Surma (56. Patryk Lipski), Maciej Urbańczyk- Piotr Ćwielong (69. Kamil Mazek), Jarosław Niezgoda, Łukasz Moneta – Eduards Visnakovs (61. Jakub Arak)

LECH: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar – Łukasz Trałka, Maciej Gajos – Darko Jevtić (76. Kamil Jóźwiak), Radosław Majewski, Maciej Makuszewski (69. Szymon Pawłowski) – Dawid Kownacki (64. Marcin Robak)

Widzów: 7629 widzów.