Wybierzmy SuperRadnego’2016

Rozpoczynamy IV Plebiscyt SuperRadny Poznania i 19 okolicznych gmin, w którym ocenimy radnych różnych szczebli samorządowych z naszego terenu. Czytelnicy w pierwszej turze mogą głosować od 28 listopada.

W pierwszym etapie wyłonionych zostanie pięciu kandydatów z największą liczbą głosów, na których głosować będzie można do 8 grudnia 2016 r., do godziny 21.59. To właśnie z finałowej piątki ostatecznie wyłoniony zostanie SuperRadny’2016.  Głosowanie w drugim etapie trwać będzie od 9 grudnia 2016 r. od godz. 12 do 18 stycznia 2017 r. do godz. 21.59.

Aby zagłosować w plebiscycie należy na numer 71051 (koszt jednego SMS-a to 1 zł + VAT) wysłać SMS o treści NGP.X (w miejsce X należy wpisać numer kandydata – patrz lista radnych – kliknij tutaj).

To my ich wybraliśmy dwa lata temu. Co miesiąc dostają za swoją pracę publiczne pieniądze. Mamy prawo, a nawet obowiązek, ich oceniać! Wybierzmy radnego, który najlepiej dba o interesy mieszkańców i wskażmy takich, którzy słabo przykładają się do obowiązków. Tym bardziej, że minął właśnie półmetek siódmej kadencji! To więc najlepszy moment, by ocenić, co do tej pory radni zrobili dla nas – swoich wyborców, jak wywiązują się ze swoich obowiązków i z obietnic przedwyborczych.

Radni z naszego regionu czekają na Państwa głosy. Zachęcamy też do wyrażania opinii, za co można poszczególnych radnych pochwalić, a za co powinno się ich zganić. Ten z radnych, który według Państwa cieszy się największą popularnością, zostanie w naszym plebiscycie SuperRadnym’2016. W nagrodę otrzyma dyplom i kampanię promocyjną na naszych łamach. Rozmowę z laureatem zaprezentujemy na łamach „Naszego Głosu Poznańskiego”, a Radio Merkury wyemituje program z  pięcioma finalistami, a potem wywiad z Superradnym’2016. Pięciu finalistów zaprezentujemy na www.naszglospoznanski.pl i w wydaniu gazety, które ukaże się 12 grudnia. Wskażemy też najpopularniejszych radnych w poszczególnych radach gmin, miasta Poznania, powiatów i sejmiku.

Mamy też nagrody dla głosujących. Właściciel numeru telefonu, z którego oddanych zostanie najwięcej głosów w nagrodę otrzyma voucher na pobyt z noclegiem wraz z osobą towarzyszącą w Hotelu Remes Sport & SPA**** w Opalenicy  – tym samym, który podczas Euro’2012 gościł reprezentację Portugalii z Ronaldo na czele!!! Właściciel kolejnego numeru telefonu (drugi co do liczby smsów) w nagrodę otrzyma voucher od marki Infiniti Poznań, które ufundowało luksusowe auto na weekend z pełnym bakiem do wykorzystania (bez konieczności uzupełnienia przy oddawaniu).

Warto, by mieszkańcy wypowiedzieli się na temat swoich przedstawicieli w radach gminy, miasta, powiatu i sejmiku wojewódzkiego, by wskazali, którzy z radnych rzetelnie wykonują swoje zadanie, a którzy zawiedli zaufanie wyborców. Co ważne, dla radnych to może być podpowiedź, czy w ogóle startować w kolejnych wyborach. Jesteśmy ciekawi, co nasi Czytelnicy wiedzą i myślą o swoich radnych? Który z nich cieszy się najlepszą opinią? Odpowiedzi na te pytania szukać można na bieżąco na stronie  www.naszglospoznanski.pl , na której codziennie publikować będziemy Państwa komentarze, opinie, głosy i aktualny ranking radnych  – należy kliknąć w czerwoną zakładkę SUPERRADNY’2016 znajdującą się na www.naszglospoznanski.pl z prawej strony od góry.

Ranking wg poszczególnych rad gmin, miast, powiatów i sejmiku – zobacz tutaj kliknij