Czwarta edycja Aktywnych mam w poznańskim Starym Browarze

W czwartek 23 marca w Słodowni Starego Browaru o godzinie 17:00 odbyło się spotkanie z ekspertami dla przyszłych i obecnych rodziców z dziećmi. To wiosenna edycja warsztatów organizowanych przez dwie poznanianki, prowadzące popularny blog „Aktywne mamy”.

Dwie mamy Ania B. oraz Ania S. tworzą projekt edukacyjny, którego ideą jest szerzenie wiedzy na temat świadomego macierzyństwa, rozwoju dziecka w pierwszych latach życia, a także propagowanie aktywności i zdrowego stylu życia w ciąży i po porodzie. Organizują warsztaty ze specjalistami z zakresu parentingu, które są świetną okazją, aby porozmawiać w gronie ekspertów o wszystkim, co nurtuje przyszłych i świeżo upieczonych rodziców.

W czwartej edycji swoich spotkań skoncentrowały się na tematach związanych z bezpieczeństwem mamy i dziecka, pielęgnacją niemowląt, karmieniem piersią, a także rolą dotyku i bliskości w procesie rozwoju dziecka. Wiedzą merytoryczną z uczestniczkami warsztatów podzielili się ratownik medyczny, konsultantka laktacyjna, położna oraz fizjoterapeutka. Partnerem medycznym spotkania było prorodzinne Centrum Medyczne neoMedica, mieszczące się w Poznaniu, przy ul. Świetlanej 25. neoMedica dba kompleksowo o zdrowie całej rodziny, począwszy od kobiet w ciąży oferując badania prenatalne, poprzez opiekę pediatryczną nad dziećmi i specjalistyczną nad seniorami.  

W strefie showroom mamy miały okazję do indywidualnych konsultacji ze specjalistami m.in.: nauki udzielania pierwszej pomocy, konsultacji laktacyjnych, kosmetologicznych czy skorzystania z porad brafitterki. Nie zabrakło również atrakcji i niespodzianek takich jak: rodzinne sesje fotograficzne, pakiety powitalne, konkursy z nagrodami, zabiegi kosmetyczne, kiermasz produktów dla mamy i dziecka, zabawy i animacje dla najmłodszych. Organizatorki zadbały szczególnie o mamy z maluszkami i mamy karmiące, dla których przygotowano oddzieloną strefę do karmienia i przewijania.