Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów w żużlu odbędą się w Poznaniu

Poznań zyskał na pechu angielskiego Swindon, gdzie pierwotnie miały rozegrać się zawody. Okazało się, że obiekt nie spełnia jednak wymogów FIM, dlatego jako nową lokalizację wybrano poznański tor. Jak podaje organizator rozgrywek, początkowo planowano przeniesienie zawodów na inny obiekt w Wielkiej Brytanii, ale poszukiwania odpowiedniego obiektu zakończyły się fiaskiem. Poznański tor jest przystosowany do zawodów […]

Poznań zyskał na pechu angielskiego Swindon, gdzie pierwotnie miały rozegrać się zawody. Okazało się, że obiekt nie spełnia jednak wymogów FIM, dlatego jako nową lokalizację wybrano poznański tor. Jak podaje organizator rozgrywek, początkowo planowano przeniesienie zawodów na inny obiekt w Wielkiej Brytanii, ale poszukiwania odpowiedniego obiektu zakończyły się fiaskiem.

Poznański tor jest przystosowany do zawodów i spełnia wszelkie niezbędne wymagania. To świetna wiadomość nie tylko dla polskich kibiców, ale także dla miasta, które dołączy do grupy miast-gospodarzy tak ważnej imprezy w świecie żużlowym.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy zostaną podane podczas specjalnej konferencji prasowej 21 maja, po rundach kwalifikacyjnych. Wtedy to także zostaną ogłoszone nazwiska zawodników, którzy otrzymają dziką kartę.