Piękne kamienice i wyjątkowi mieszkańcy – uroki ul. Staszica

Ul. Staszica – niby typowa, a jednak wyjątkowa. Jedno z nielicznych miejsc w Poznaniu, które prawie w całości zachowało swój dawny wygląd. Piękne kamienice i ich zakamarki kryją także wiele wyjątkowych tajemnic i historii związanych z ich mieszkańcami.

Przewodnicy PTTK zapraszają na kolejny spacer z cyklu „Jeżyckie historie”. Tym razem, głównym tematem będzie ul. Staszica. Choć kamienice, które tam powstały są typowe dla XIX i XX wieku, to samo założenie urbanistyczne w tym miejscu jest wyjątkowe.

Uczestnicy wycieczki będą zwiedzać ulicę, której prawie w całości udało się zachować dawny charakter i wygląd. Będzie można podziwiać fasady kamienic, dzięki którym przenieść się można do okresu dwudziestolecia międzywojennego czy belle epoque.

Ul. Staszica jest wyjątkowo interesująca także z innego powodu – dzięki mniej i bardziej znanym mieszkańcom, którzy pojawili się tu przez lata, a także funkcjonującym tu kiedyś wszelakich instytucjom. Jakich? Tego będzie można dowiedzieć się od przewodnika.

Spacer odbędzie się w sobotę, 15 lipca. Początek o godzinie 11:00 u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Staszica. Udział jest bezpłatny.