Trener Bjelica: “w mojej karierze nigdy nie byłem tak dumny jak teraz z zespołu Lecha”

Lech Poznań odpadł z tegorocznych rozgrywek pucharów europejskich. Choć drużyna z Poznania zdecydowanie przeważa na boisku, to remis 2:2 dał awans FC Utrecht. Trener Bjelica zaznacza jednak, że jest bardzo dumny z postawy swoich zawodników.

Piłkarzom Kolejorza nie można było wczoraj odmówić zaangażowania. Tworzyli akcje i atakowali bramkę przeciwnika, zdecydowanie przeważając nad rywalami. Niestety, problemem okazało się wykończenie akcji i skuteczność w ataku. Taka postawa zemściła się w brutalny sposób, gdy zamiast zdobyć bramki, Lechici je tracili.

Dzięki dwóm golom strzelonym na wyjeździe, do dalszych rozgrywek awansował FC Utrecht. Trener Kolejorza, Nenad Bjelica na pomeczowej konferencji prasowej zaznaczył, że Lech był lepszą drużyną w tym spotkaniu i zasłużył na awans, jednak w piłce nożnej liczy się ostateczny wynik, a nie styl gry.

Szkoleniowiec podkreślił, że na boisku Lech był zespołem, który walczył do końca, dlatego jest bardzo dumny ze swojej drużyny. Podziękował także kibicom, którzy licznie przyszli dopingować poznańską drużynę na stadionie.