Nawałka wierzy w przełamanie złej passy Lecha Poznań podczas meczu z Legią Warszawa

W konferencji prasowej przed hitowym meczem Lecha Poznań z Legią Warszawa udział wzięli trener Adam Nawałka oraz pomocnik Maciej Gajos. Szkoleniowiec mówił między innymi o zawodnikach, z których nie będzie mógł skorzystać.

Ostatnie wyniki Lecha nie napawają optymizmem. Porażki z Zagłębiem Lubin oraz Piastem Gliwice znacząco pogorszyły sytuację zespołu w tabeli, a szansą na przełamanie niemocy będzie spotkanie z „Wojskowymi”. Zadanie nie jest łatwe, ale trener Adam Nawałka uważa, że widzi progres jeśli chodzi o postawę drużyny podczas treningów.
 
Szkoleniowiec zapewnia, że drużyna nieustannie pracuje, by być w jak najlepszej dyspozycji. Na ten moment nie ma on zastrzeżeń co do kondycji graczy, co pozwala mu wierzyć, iż zbliżający się szlagier będzie doskonałą szansą na przełamanie.
 
W odniesieniu do ostatnich meczów trener zapewnił, że popełniane błędy były karygodne i zespół musi zrobić wszystko, by nie dopuszczać do nich ponownie. Maciej Gajos dodał z kolei, iż jego zdaniem należy zapomnieć o rozmowach o bezradności i zająć się przygotowaniem do kolejnych spotkań.
 
Nawałka przyznał, że nie zdecydował jeszcze o wyjściowej jedenastce, ale nie wyklucza, że w pewnym momencie może zdecydować o grze dwoma napastnikami. W starciu z Legią na pewno nie zagrają kontuzjowani Tomasz Cywka i Mihai Răduţ. Za nadmiar kartek pauzować będzie również Łukasz Trałka, trener podkreślał jednak, że nie ma pretensji do zawodnika, z racji, że absencja wynika z fauli taktycznych, a nie z niesportowego zachowania.
 
Mecz z Legią odbędzie w najbliższą sobotę. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:00.