Mroczne tajemnice Cytadeli

Cytadela – miejsce, które zna każdy poznaniak i w którym czas wolny spędza wielu mieszkańców i turystów. W najbliższą sobotę, jej tajemnice odkrywać będą przewodnicy grupy PoPoznaniu.

Kiedyś, największy fort artyleryjski w rejonie, a obecnie największy park w Poznaniu. Kiedyś, miejsce walk i zbrodni wojennych, a dziś teren relaksu i wypoczynku.

Podczas spaceru, przewodniczka odkryje przed uczestnikami mroczne tajemnice Cytadeli. Opowie nie tylko o roślinności i rzeźbach, które można znaleźć spacerując alejkami, ale także o strasznych wydarzeniach, do jakich dochodziło tam w przeszłości.

Spacery odbywać się będą w sobotę, 9 września, a chętni mają do wyboru dwie tury – o godzinie 10:00 oraz o 14:00. Zbiórkę zaplanowano na schodach pod obeliskiem, na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Armii Poznań.

Wycieczki odbywają się w ramach konwencji „free walking tour”, co oznacza, że udział jest bezpłatny i odbędą się bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Na zakończenie, można podziękować przewodniczce napiwkiem.