Wrzesień na lotnisku Poznań – Ławica na plus!

Pozytywnie i “na plusie” zakończył się wrzesień na poznańskim lotnisku Ławica. Port odnotował w tym miesiącu wzrost na poziomie ponad 9,3%, obsługując po raz kolejny w tym roku ponad 210 tysięcy pasażerów.

Przez cały wrzesień, lotnisko w Poznaniu obsłużyło 216 549 pasażerów, co oznacza 9,38% wzrostu.

Poprzedni miesiąc był końcowym w sezonie wakacyjnych lotów czarterowych. W tym roku, w tym segmencie odnotowano wrześniowy wzrost na poziomie 17,45%. Z Poznania najchętniej latano czarterami do Burgas, Antalyi oraz Rodos. Na dalszych miejscach znalazł się Zakynthos, Herliakon, Korfu, Majorka oraz Varna.

Z nowego połączenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich skorzystało od 17 września 559 pasażerów. Łącznie, czarterowe połączenia w Poznaniu obsłużyły 59 686 osób.

Wzrost na poziomie 7,10% odnotowano również w segmencie stałych przewoźników, czyli segmencie Legacy. Z ich usług skorzystały ponad 42 tysiące osób. Największą popularnością cieszyły się połączenia z Warszawą, z których skorzystało 17 199 pasażerów. Do Monachium poleciało ponad 12 tysięcy osób, a do Kopenhagi prawie 3 tysiące.

Także tanie linie lotnicze, a więc segment LCC, odnotował wzrost na poziomie 3,3% w stosunku do ubiegłego roku. Obsłużyły łącznie 84 476 podróżnych. Cieszy szczególnie zainteresowanie nowymi trasami – do Tel Awiwu poleciało 928 pasażerów, a połaczenie z Kijowem obsłużyło prawie 3 tysiące osób. Ponad tysiąc skorzystało już z możliwości latania do i z Lwowa.

Lotnisko optymistycznie patrzy na kolejne miesiące, tym bardziej, że przed nami nowe połączenia, które ruszą w październiku i listopadzie. Jeszcze w tym miesiącu, 30 października, wystartują połączenia do Madrytu oraz do Aten.

 

autorka: A. Karczewska