Loty czarterowe z Poznania z prawie 80% wzrostem liczby obsłużonych pasażerów

Niemal 20% wzrost zanotowało w październiku poznańskie lotnisko Ławica. Obsłużono w tym czasie ponad 152 tysiące pasażerów. Bardzo duży wzrost zanotowały również loty czarterowe.

Przez cały ubiegły miesiąc port lotniczy w Poznaniu obsłużył łącznie 152 222 pasażerów. Stanowi to wzrost na poziomie 19,7% w stosunku do ubiegłego roku. Dobry wynik osiągnęły połączenia stałych przewoźników, które uzyskały 24,19% wzrostu, z których skorzystało 40 602 pasażerów. Po raz kolejny, wśród najczęściej wybieranych kierunków były Warszawa, Monachium i Kopenhaga.

W segmencie LCC, czyli tanie linie lotnicze również odnotowały wzrost w stosunku do 2016 roku, ale nieco mniejszy, bo na poziomie około 6%. Obsłużono 82 488 pasażerów. Zarówno przewoźników jak i lotnisko bardzo cieszą dane dotyczące otwartych w ostatnim czasie połączeń do Tel-Awiwu, Kijowa czy Lwowa.

Największy wzrost odnotowały loty czarterowe – w porównaniu do ubiegłego roku to wzrost o aż 77,31%! Najchętniej wybieranymi kierunkami były Antalya, Hurgada, Heraklion, Mallorca, Fuertaventura oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Łącznie, z oferty czarterowej skorzystało 28 761 osób.

To kolejny pozytywny miesiąc na poznańskim lotnisku. Dobrych danych można się także spodziewać w listopadzie, ponieważ to miesiąc, w którym uruchomiono wiele nowych ciekawych połączeń, które cieszyły się dużym obłożeniem na pokładzie.

Zainteresowanie pasażerów ofertami z lotniska w Poznaniu to dobry sygnał dla przewoźników oraz biur podróży zachęcający do otwierania kolejnych połączeń.

 

autorka: A. Karczewska