Rekordowy listopad- coraz więcej pasażerów korzysta z lotniska Poznań – Ławica

Pot Lotniczy Poznań Ławica ma powody do radości. Listopad był zdecydowanym liderem pod względem przyrostu liczby pasażerów w stosunku do ubiegłego roku. W ubiegłym miesiącu, zanotowano wzrost na poziomie niemal 38%.

Listopad to nie tylko stałe i dobrze znane połączenia, ale także sezon czarterowy oraz otwarte nowe trasy. Dzięki temu, w stosunku do ubiegłego roku, odnotowano aż 37,78% wzrostu liczby obsłużonych pasażerów – było ich 136 871.

To nie koniec pozytywnych wiadomości – wzrosty odnotował każdy z sektorów. W przypadku LCC wyniósł on 26,42%. Tani przewoźnicy zabrali na pokład 84 751 pasażerów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się niedawno uruchomione połączenia Ryanair – Tel Awiw, Madryt, Ateny, Billund czy Kijów. Liderem nadal pozostaje jednak Londyn.

Powody do zadowolenia mają również przewoźnicy sektoru Legacy. Z ich usług, w listopadzie skorzystało 38 869 osób, z czego do i z Warszawy latało 15 925 pasażerów, do Monachium 8 523, a do Kopenhagi ponad 2 tysiące. Łącznie, daje to ponad 42% wzrostu w stosunku do 2016 roku.

Największy wzrost  przypadł połączeniom czarterowym – o aż ponad 172%. Okazało się, że poznańscy pasażerowie lubią podróżować do Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz na Dominikanę. Nie brakowało również chętnych na loty do Hurghady, na Teneryfę, Fuertafenturę czy Gran Canarię.

Jak podaje rzecznik lotniska, Błażej Patryn, jednocześnie już teraz wiadomo, że cały rok jest lepszy od 2016. Od stycznia do listopada 2017 poznański port obsłużył 1 717 888 osób, czyli więcej niż od stycznia do grudnia 2016 roku.

 

autorka: A. Karczewska