Opady śniegu i deszczu w Poznaniu i okolicach – trudne warunki na drogach!

W Poznaniu i okolicznych miejscowościach, a także w części województwa Wielkopolskiego, od kilku godzin można zauważyć opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem. Spowodowało to trudne warunki na drogach. Choć jest już późny wieczór, niektóre trasy pod Poznaniem są mocno zatłoczone z uwagi na wolniejszą jazdę kierowców.

W wielu miejscach, na drogach zrobiło się bardzo ślisko. Po całodniowych opadach deszczu, nowe opady, w tym także śniegu, a także temperatura w okolicach zera stopni Celsjusza, a nawet poniżej zera, przyczyniły się do powstania cienkiej warstwy lodu na jezdni.

Kierowcom zdecydowanie zaleca się zmniejszenie prędkości poruszania się po drogach i dostosowanie jej do panujących warunków jazdy. Większość kierujących na szczęście jedzie ostrożnie, ale to z kolei spowodowało zwiększenie natężenia ruchu na niektórych trasach. Tłoczno jest m.in. na trasie S11, niemal od Środy Wielkopolskiej do zjazdu na autostradę A2 w Krzesinach. Podobnie sytuacja wygląda w Dąbrówce na dojeździe do autostrady. Sama autostrada także z wolniejszą jazdą – niemal na całym wielkopolskim odcinku.

W Poznaniu, większość dróg została posypana solą i piaskiem przez ZDM. Uważać trzeba jednak szczególnie na wiaduktach, mostach i drogach osiedlowych.

Zdjęcie otrzymaliśmy od pani Joanny, dziękujemy!