Dragony 2018 i Poznań Canoe Challenge – trwają zapisy na imprezy na Jeziorze Maltańskim

Trwają zapisy do X edycji mistrzostw Szkół w smoczych łodziach „Dragony 2018”, II edycji Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji oraz IV edycji Poznań Canoe Challenge. Imprezy odbędą się pod koniec maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

Imprezy na torze regatowym na Jeziorze Maltańskim cieszą się dużą popularnością, która rośnie z roku na rok. Wszystkie odbędą się jednego dnia – 26 maja 2018 roku.

Celem Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2018” jest propagowanie wodnych sportów wśród młodzieży. Udział w nich wezmą m.in. uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Poznania i Wielkopolski.

W poprzednich dziewięciu edycjach, do zabawy przystąpiło ponad 4 tysiące uczniów z całej Polski. W tym roku, organizatorzy planują start 40 osad, czyli około 450 dzieci.z nagrodami, który rozgrywa się na trybunach – na najlepiej kibicującą szkołę.

Z kolei Poznań Canoe Challenge odnosi się do kajakarstwa turystycznego osób pełnoletnich. Na linii startu pojawi się 60 dwuosobowych kajaków. Zawodnicy pokonają trasę 5 kilometrów w trzech okrążeniach. Wśród osad nie ma podziału na wiek i płeć.

Ostatnią z imprez są 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji, które odbywają się w trzech kategoriach:

– Fan – dla amatorów
– Sport – dla wszystkich chętnych
– Sport Mix – każda z osad składa się z minimum ośmiu zawodników, w tym minimum czterech kobiet.

Szczegóły dostępne są online.