Miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego ruszy już w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu, 1 czerwca, zacznie funkcjonować pierwsza miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Poznaniu. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które ukończyły 70. rok życia. Projekt to wynik współpracy Miasta Poznań i Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Celem miejskiej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego jest pomoc tym, którzy wymagają natychmiastowego wsparcia. Podczas trzymiesięcznego wypożyczenia, będą mogli dopełnić wszelkich formalności w zakresie otrzymania dofinansowania zakupu własnego sprzętu.

„Podstawa to dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego. Oczekiwanie na przyznanie dofinansowania, by móc go zakupić, trwa zbyt długo. Reagujemy na ten problem uruchamiając miejską wypożyczalnię.”

Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania

Wśród wyposażenia znajdą się m.in. wózki inwalidzkie, kule, laski inwalidzkie, balkoniki, chodziki, materace przeciwodleżynowe, łóżka rehabilitacyjne i inhalatory. By je wypożyczyć, należy wpłacić jednorazową kaucję, a także przedstawić aktualne zaświadczenie lekarskie, w którym znajdzie się nie tylko potwierdzenie schorzenia, ale także dokładne określenie sprzętu, jaki jest potrzebny.

„W momencie, gdy osoby starsze wychodzą ze szpitala, zmienia się całe ich życie. Wspieranie tych ludzi wpisuje się w naszą działalność. Pomagamy od wielu lat. Mamy w tym doświadczenie, dlatego podjęliśmy się tej współpracy”

ks. Marcin Janecki- dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Chętni do skorzystania z wypożyczalni, która zacznie swą działalność 1 czerwca, mogą zgłaszać się do biura Poznań – Kontakt, pod numerem telefonu 61 646 33 44. Odbiór i zwrot sprzętu odbywać się będzie w siedzibie Caritas przy Rynku Wildeckim.