Seniorzy uszyją plecaki dla dzieci z Ukrainy. Poznaniacy mogą pomóc wypełnić je prezentami

Poznańscy seniorzy włączają się w pomoc uchodźcom na wiele sposobów. Obecnie przygotowują prezenty dla najmłodszych na zbliżający się Dzień Dziecka. Do akcji szycia plecaków, które trafią do ukraińskich dzieci można wciąż dołączyć. Trwa także zbiórka darów, które znajdą się w nowych torbach dla małych uchodźców.

 

Akcja jest wspólnie organizowana przez Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Caritas Poznań. Poznańscy seniorzy i seniorki będą przygotowywać plecaki dla dzieci z Ukrainy, które wypełnione prezentami trafią do małych uchodźców w Dniu Dziecka.

Torby będą przygotowywane podczas warsztatów w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego, które zaplanowane są na środę, 25 maja. Udział mogą wziąć wszyscy chętni seniorzy i seniorki, jednak wcześniej muszą się zapisać. Można to zrobić telefonicznie, pod numerem telefonu 61 847 21 11.

W szyciu plecaków pomoże także młodsze pokolenie – uczniowie klasy krawieckiej z Zespołu Szkół Odzieżowych im. Reymonta w Poznaniu.

Torby zostaną wypełnione zabawkami edukacyjnymi i grami – obecnie trwa zbiórka gadżetów, organizowana przez Caritas Poznań. Gry i zabawki można przynosić do 30 maja do siedziby Centrum Inicjatyw Senioralnych w dni robocze między godziną 8:00 a 16:00. Jakie prezenty przydadzą się na zbliżające się wakacje i w kolejnych miesiącach? Przynosić można m.in. paletki i lotki do badmintona, gry karciane, piłki plażowe, planszówki i wszystkie inne gadżety, które spodobają się najmłodszym i zmieszczą się do plecaka. Rzeczy powinny być nowe, nieużywane.

Upominki będą przekazane dzieciom z Ukrainy przebywającym w punkcie Caritas przy ul. Pamiątkowej.