Prawie 50% wzrost ruchu pasażerskiego na lotnisku Poznań – Ławica

O prawie 50% większy niż o tej samej porze w ubiegłym roku odnotowano w maju na poznańskim lotnisku Ławica. Pasażerowie coraz częściej i chętniej wybierają Poznań jako miejsce przylotu i odlotu. Wpływ ma na to m.in. stałe rozwijanie siatki połączeń.

W ubiegłym miesiącu port lotniczy Poznań-Ławica obsłużył 206 102 pasażerów co oznacza aż 47% wzrost w stosunku do maja 2017 roku.

Największy, bo aż 125% wzrost odnotowano w sektorze połączeń czarterowych, z których skorzystały w maju tego roku 61 083 osoby. Najczęściej wybieranymi kierunkami podróży były Antalya, Kos i Heraklion.

Większym zainteresowaniem cieszyły się również połączenia realizowane przez tanich przewoźników. W tym sektorze obsłużono 104 681 pasażerów, czyli o 31% więcej niż w roku ubiegłym. Po raz kolejny, najczęściej wybierano połączenia z lotniskami Londyn Luton i Londyn Stansted, a także do Dublina.

Wzrost odnotowali także stali przewoźnicy – 39 854 obsłużone osoby oznaczają wzrost na poziomie 19%. Wśród tej oferty najczęściej wybierano loty do i z Warszawy, Frankfurtu i Monachium.

Kolejny miesiąc z odnotowanym wzrostem ruchu pasażerskiego to efekt nie tylko sezonu wakacyjnego, ale także stałego rozwijania siatki połączeń. Regularnie uruchamiane są nowe kierunki latania, dzięki czemu mieszkańcy Wielkopolski coraz częściej decydują się na korzystanie z poznańskiego lotniska.

 

autorka: A. Karczewska