Lotnisko Poznań – Ławica znów z rekordowymi wynikami. W tym roku obsłużono już ponad milion pasażerów

Podróżni coraz chętniej korzystają z portu lotniczego Poznań – Ławica. Poznańskie lotnisko stale powiększa swoją siatkę połączeń, co skutkuje kolejnymi rekordowymi wynikami. Od początku roku obsłużono już ponad milion pasażerów, a w samym tylko czerwcu uzyskano niemal 50% większy ruch pasażerski niż rok temu.

Lotnisko przedstawiło statystyki za czerwiec, które z pewnością dają powody do radości i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Choć sezon wakacyjny zawsze wiąże się ze zwiększonym ruchem pasażerskim to wyniki z Poznania można uznać za imponujące i są szeroko komentowane w branży lotniczej.

W czerwcu 2018 roku odnotowano aż 46% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Oznacza to, że obsłużono łącznie aż 292 388 pasażerów.

W sektorze Legacy (np. LOT, Lufthansa) wzorst wyniósł 13% w stosunku do czerwca 2017 roku po tym, jak skorzystało z tych połączeń 42 900 osób. Z oferty przewoźników niskokosztowych skorzystało aż 180 553 pasażerów, co stanowi wzrost na poziomie 36%.

Największy sukces odnotowano wśród połączeń czarterowych, gdzie 140 527 podróżnych zapewniło aż 70% wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

Co ciekawe, lotnisko może pochwalić się ponad 100 połączeniami czarterowymi realizowanymi w czerwcu w ciągu tygodnia.

Szczególnie cieszy duże zainteresowanie połączeniami uruchomionymi w tym sezonie – do Dortmundu, z którego w czerwcu skorzystało 3128 osób, do Reykjaviku z 3439 obsłużonymi pasażerami oraz Mediolanu, z którego skorzystało 2479 podróżnych.

Od początku 2018 roku poznański port lotniczy obsłużył już 1 064 736 pasażerów, czyli o 40% więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Celem Ławicy jest znaczne przekroczenie liczby 2 milionów obsłużonych podróżnych do końca roku.

 

autorka: A. Karczewska