Lotnisko Poznań-Ławica gotowe na wznowienie lotów. Wprowadzono szereg nowych zasad bezpieczeństwa

Od poniedziałku, 1 czerwca, przywrócone zostaną krajowe loty na terytorium Polski. Oznacza to m.in. wznowienie lotów na trasie Poznań-Warszawa realizowanych przez PLL LOT. Lotnisko Poznań – Ławica jest już przygotowane na powrót pasażerów. Wizyta na lotnisku będzie zdecydowanie różnić się od tych, które miały miejsce przed wybuchem pandemii koronawirusa. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno pasażerom jak i obsłudze lotniska i lotów.

Od 1 czerwca PLL LOT wznowi połączenia krajowe, co oznacza, że z Poznania będzie można polecieć do Warszawy. Zmieni się jednak częstotliwość połączeń. Na razie przywrócone zostaną jedynie dwie rotacje dziennie w dni powszednie oraz jedna w weekendy. Rejsy z Poznania do Warszawy, o godzinie 9:30 oraz 19:30, a z Warszawy do Poznania, o godzinie 7:00 i 17:00. W weekendy lot z Warszawy realizowany będzie o godzinie 7:00, a z Poznania do Warszawy o 19:30.

Port Lotniczy Poznań-Ławica jest przygotowany na przyjęcie pasażerów zgodnie z wytycznymi sanitarnymi nałożonymi na lotniska w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Na pasażerów czekają zmiany, o których opowiedział nam rzecznik portu, Błażej Patryn.