Lech Poznań kończy współpracę z INEA. Stadion będzie miał nową nazwę

Lech Poznań kończy współpracę z INEA SA, która od 2013 roku była sponsorem tytularnym stadionu przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Oznacza to, że obiekt zmieni nazwę.

Pięcioletnia umowa pomiędzy Lechem Poznań i Marcelin Management a INEA została zawarta w 2013 roku. Porozumienie wygasa jutro, 30 czerwca i jak informują obie strony, współpraca nie będzie kontynuowana.

„Jesteśmy dumni z tego, że przez pięć lat Stadion Miejski w Poznaniu nosił nazwę INEA Stadion. Cennym doświadczeniem była także produkcja telewizji klubowej Lech TV. Oba projekty dobiegają końca, ale nadal kibicujemy Lechowi i życzymy jak najlepszych wyników sportowych”

Janusz Kosiński, prezes zarządu INEA SA

W ramach umowy, INEA sponsorowała m.in. działania marketingowe klubu oraz wspólne projekty. Logo sponsora widniało nie tylko na stadionie, ale także na koszulkach piłkarzy.

„Chcielibyśmy podziękować INEA za wszystkie lata współpracy. Sponsoring KKS Lech Poznań obejmował kilka płaszczyzn i na każdej z nich INEA była dla nas zawsze pewnym i godnym zaufania partnerem”

Karol Klimczak, prezes zarządu Lecha Poznań

Zakończenie współpracy oznacza, że stadion miejski w Poznaniu będzie miał także nową nazwę. Na razie nie wiadomo, kto mógłby zastąpić INEĘ w roli sponsora tytularnego.