Przy ul. Darzyborskiej powstaną mieszkania socjalne. Wykonawca musi zatrudnić osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych chciałby, aby budowa osiedla mieszkań socjalnych przy ul. Darzyborskiej ruszyła jeszcze latem tego roku. Lokale mają być gotowe w przyszłym roku.

Przy ul. Darzyborskiej ma powstać sześć bloków z 50 mieszkaniami, które będą miały średnio po ok. 48 metrów kwadratowych powierzchni.

Trwa postępowanie, w którym zostanie wyłoniony Generalny Wykonawca, który zgodnie z wymaganiami ZKZL, będzie musiał zatrudnić wszystkich pracowników w oparciu o umowę o pracę. Co więcej, z uwagi na charakter osiedla, obowiązkowo wśród zatrudnionych będą musiały znaleźć się także co najmniej dwie osoby, które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. W ten sposób, ZKZL chce aktywizować te osoby zawodowo.

Spółka liczy na to, że budowa osiedla rozpocznie się jeszcze latem tego roku i potrwa około 14 miesięcy. Dzięki temu, mieszkania będą gotowe w przyszłym roku.