Nowe mieszkania socjalne przy ul. Darzyborskiej

Rozpoczęła się budowa 50 mieszkań socjalnych przy ul. Darzyborskiej. Osiedle to wynik współpracy z Fundacją Barka. Pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze do swoich lokali pod koniec 2019 roku.

To kolejna inwestycja w mieszkania socjalne w Poznaniu. W czwartek symbolicznie rozpoczęto budowę nowych lokali poprzez wbicie „pierwszej łopaty” pod fundamenty.

Na osiedlu powstanie sześć parterowych budynków, czyli 50 nowych mieszkań. Będą one miały powierzchnię od 27 do 49 metrów kwadratowych. W okolicy powstaną nowe place zabaw oraz świetlice. Według założeń, osiedle ma być również miejscem dla organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą osobom z różnego rodzaju problemami osobistymi.

Budowa ma potrwać maksymalnie 14 miesięcy co oznacza, że pierwsi lokatorzy zawitają do nowych mieszkań pod koniec przyszłego roku. Inwestycja powstaje przy współpracy z Fundacją Barka. Budynki będą sąsiadować z Osiedlem Darzybór wybudowanym w 2006 roku.

„Projekt jest kontynuacją tego sprzed dziesięciu lat. Pierwotnym zamysłem stowarzyszenia Barka było stworzenie osiedla domów socjalnych, gdzie byłby dostęp do odpowiedniej przestrzeni terapeutycznej, miejsc w których mieszkańcy mogliby się spotykać i gdzie można by im pomóc i nakierować na właściwe tory. Dziesięć lat temu wykonano pierwszy krok, ale bez przestrzeni wspólnej nie miał on sensu. Teraz to naprawiamy”

Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania

Zgodnie z wymaganiami zleceniodawcy, wykonawca budowy nowych budynków musi zatrudnić wszystkich pracowników na podstawie umowy o pracę, a wśród pracowników muszą znaleźć się osoby korzystające ze świadczeń opieki społecznej.