Sobota w Poznaniu – jak ją spędzić?

Od godziny 11:00 w Scenie Roboczej odbywać się będą warsztaty plastyczne z Gosią Bartosik , pt. “Szał niebieskich ciał”. Zajęcia potrwają do godziny 16:00. O tej samej porze rozpoczną się atrakcje w ramach kolejnego weekendu cyklu Kulturalny Stary Rynek, gdzie od godziny 11:00 wystartuje Salon Sąsiedzki. W ramach kulturalnego weekendu zaplanowano również m.in. muzykobranie, fotospacery […]

Od godziny 11:00 w Scenie Roboczej odbywać się będą warsztaty plastyczne z Gosią Bartosik , pt. “Szał niebieskich ciał”. Zajęcia potrwają do godziny 16:00.

O tej samej porze rozpoczną się atrakcje w ramach kolejnego weekendu cyklu Kulturalny Stary Rynek, gdzie od godziny 11:00 wystartuje Salon Sąsiedzki. W ramach kulturalnego weekendu zaplanowano również m.in. muzykobranie, fotospacery i literacka przechadzka z przewodnikiem.

W samo południe w Nowym Zoo w Poznaniu rozpocznie się piknik policji pt. “Bezpieczne Wakacje”. Na poznaniaków, którzy pojawią się przy słoniarni czekają nie tylko atrakcje związane z obecnością zwierząt, ale także m.in. pokazy sprzętu policyjnego, pogadanki dotyczące zasad bezpiecznego letniego wypoczynku, lekcje pierwszej pomocy i znakowanie rowerów.

Miłośnicy ryku silnika, adrenaliny i motocykla powinni udać się na Tor Poznań, gdzie od godziny 12:25 ścigać się będą zawodnicy w ramach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Dzisiaj odbywają się pierwsze kwalifikacje.

Ciekawą ofertę ma także KontenerArt, gdzie m.in. od godziny 13:00 trwać będzie akcja czytanie na śniadanie – FKA Dzieciom, o 15:00 rozpoczną się warsztaty gry na ukulele, a od 18:00 na poznaniaków czekać będzie Funkfuzja, czyli granie oldschoolowej muzyki.

O godzinie 17:00 na Plaży Szeląg rozpocznie się cykl Tango Szeląga, czyli sześć wydarzeń muzyczno-tanecznych, które odbywać się będą w kolejne soboty lata. Przy retro muzyce z winyli, będzie można zarówno dobrze spędzić czas, jak i potańczyć.

Godzinę później grupa przewodników PoPoznaniu zaprasza na kolejny spacer z cyklu “Podwieczorków”, czyli spacer z przewodnikiem po Starym Mieście. Tym razem tematem będzie “Wojenny Poznań“. Uczestnicy przejdą po miejscach związanych z okupacją niemiecką oraz ważnymi wydarzeniami II wojny światowej. Zbiórka o godzinie 18:00 pod Ratuszem.

Dzień dobrze będzie zakończyć ciekawym filmem. Tu z pomocą przyjdzie kino plenerowe na Plaży na Szelągu. O godzinie 21:30 rozpocznie się seans filmu “Za jakie grzechy dobry Boże”.