Wystawy, giełda, czytanie, filmy, zwiedzanie, występy… co robić w Poznaniu w sobotę?

Koniec wakacji letnich nie oznacza końca atrakcji w mieście. Wśród propozycji na sobotę coś dla siebie znajdą nawet ci najbardziej wymagający i w każdym wieku. Oto kilka sposobó na spędzenie soboty w Poznaniu.

Nawet osoby, które na co dzień nie interesują się fotografią nie potrafią przejść obojętnie obok zdjęć autorstwa Davida LaChapelle’a. Niezwykła wystawa odbywa się w Starym Browarze, w Galerii na Dziedzińcu.

To jednak nie wszystko – zupełnie inny styl fotografii czeka na chętnych na wystawie “Ludzie drzew. Korowajowie z Papui.” w Palmiarni Poznańskiej. Na swoich fotografiach Jerzy Kostrzewa uwiecznił życia plemienia z Nowej Gwinei, którego członkowie swoje domy budują wiele metrów nad ziemią.

Od godziny 11:00 wart wybrać się do Muzeum Etnograficznego na Święto Ziół. W programie imprezy znalazły się warsztaty plastyczne zielników i bukietów, gry i zabawy, naturalne barwienie z wykorzystaniem ziół i roślin barwiących. W parku Muzeum będą stoiska promujące naturalne wyroby zielarskie, len i naturalne materiały.

W całym kraju odbywa się dziś także Narodowe Czytanie. W Poznaniu “Przedwiośnie” czytane będze w Muzeum Narodowym od godziny 11:30 oraz w Bibliotece Raczyńskich od godziny 13:00.

W samo południe poznańskie Nowe Zoo zaprotestuje przeciw zabijaniu zwierząt, czególnie tych zagrożonych wyginięciem i spali róg zmarłego niedawno nosorożca Kiwu podczas Dnia Ochrony Dzikiej Afryki.

To już ostatnia sobota w tym sezonie, by skorzystać z oferty Kulturalnego Starego Rynku. O godzinie 12:30 Teatr Fuzja zaprosi na spektakl “Żubr Pomponik”.

Miłośnicy winyli już odliczają godziny do rozpoczęcia Poznańskiej Giełdy Fonograficznej. To okazja, by porozmawiać z innymi osobami zafascynowanymi czarymi krążkami, a także uzupełnienia swoich kolekcji o nowe albumy. Początek o godzinie 13:00.

Pół ggodziny później Stare Zoo zaprosi do Groty, gdzie wyświetlony zostanie film dokumentalny “Klatki”, który opowiada historię aktywistów i aktywistek Stowarzyszenia Otwarte Klatki, zabiegających o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Od godziny 14:00 trwać będzie uroczysta inauguracja Świetlicy Szeląg. To wyjątkowe miejsce spotkań, warsztatów, relaksu, występów i dyskusji w otoczeniu zieleni.

W godzinach popołudniowych, o 17:00 Stowarzyszenie Łazęga Poznańska we współpracy z grupą Dendroterapia Poznań zaproszą na kolejne wydarzenie z akcji „Spacery z drzewami Starego Miasta”. Tym razem poświęcony będzie Parkowi Wieniawskiego, który potocznie zwany jest Teatralką.