Zakupy dla psa i kota, czyli jak się przygotować do roli zwierzęcego rodzica

Posiadanie zwierzaka to często niezrealizowane marzenie z dzieciństwa. Takie, które możemy spełnić w dorosłości! Własne mieszkanie i możliwość podejmowania samodzielnych decyzji sprawiają, że nareszcie jesteśmy w stanie w pełni decydować o własnym życiu. To właśnie wtedy najczęściej decydujemy się na psią czy kocią adopcję.

Żeby w pełni przygotować się do nowej roli, musimy dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw, zrozumieć na co się porywamy, wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za inne, słabsze od nas życie. Po dogłębnym rachunku sumienia przychodzi czas na planowanie i zakupy. Czego potrzebuje czworonóg? Jak się przygotować do bycia psim rodzicem?

Czym karmić?

W zależności od tego, na jakie zwierzę się decydujemy, musimy znaleźć dla niego optymalne jedzenie. Nie każdy pupil będzie jadł to samo, nie dla każdego przeznaczone są te same karmy. Wybieramy nie tylko pomiędzy jedzeniem dla konkretnych rozmiarów psów. Ważne, byśmy także poznali upodobania samego zainteresowanego.

Porządna karma dla kota lub psa to podstawa właściwej diety. Posiłki powinny być zbilansowane i zdrowe, tak by zapewnić mu długie, szczęśliwe życie w dobrej formie. Rozsądnie dopasowana dba o układ krążenia, kości, stawy i jakość sierści.

Pożywienie dopasowujemy do rozmiaru zwierzęcia, rasy, rodzaju i gustu. Dla wrażliwych najlepsze jest to hipoalergiczne, pozbawione sztucznych dodatków i konserwantów.

Zestaw gadżetów

Żaden przyszły hodowca nie może zapomnieć o miskach, legowisku, kosmetykach. Czyli wszystkim tym, co da pupilowi zdrowie i komfort życia w nowy miejscu.

Kolejne przedmioty należy dopasować do rozmiaru i temperamentu psa. Labrador wymaga większego legowiska niż jamnik, energiczne psy mniej czasu będą spędzać na kanapie, niż leniwe buldogi angielskie, które z kolei uwielbiają jeść i którym przygotujemy sporych rozmiarów, ciężką miskę.

Każdy pies potrzebuje smyczy i obroży, dla kota musimy zakupić transporter, który pozwoli mu bezpiecznie podróżować. Co więcej? Kosmetyki do sierści, przekąski na nagrody, dla szczeniaków maty higieniczne. Wszystkie te akcesoria można znaleźć w sklepach zoologicznych online, jak PetStation.

Baw się i ucz!

I, wreszcie, odpowiednie zabawki. Posiadanie czworonoga to nie tylko obowiązki. O nie! To też świetna zabawa, wspólne spacery, relaks i mnóstwo bezwarunkowej miłości.

Żeby swojemu przyjacielowi zagwarantować rozwój i rozrywkę, powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw dobrze dobranych zabawek i gadżetów edukacyjnych. Takich, które będą rozwijać naturalne instynkty, bawić i relaksować.

Psy uwielbiają aportować, bawić się w przeciąganie i siłować z właścicielami. Najlepiej zapewnić im sporą dawkę wysiłku i długich spacerów, które sprawią, że nie będą miały potem ochoty rozrabiać w domu.

Kociarze z kolei powinni zainwestować w domki, drapaczki i służące do zabawy wędki, którymi prowokuje się kociaki do polowania na zawieszoną na końcu zabawkę.

Jakichkolwiek zakupów byśmy nie planowali, warto pamiętać o jednym. Zwierzak najbardziej potrzebuje miłości. Nie drogich gadżetów czy ekskluzywnych dodatków. Jeśli na zakupy nie chcemy wydać majątku, warto sprawdzić internetowe sklepy zoologiczne. Ceny są tutaj korzystniejsze, a wybór znacznie większy niż w tych stacjonarnych.

//