Zaniedbany, ranny i wychudzony – Eko Patrol uratował psa dzięki zgłoszeniu sąsiadów

Głodny, zaniedbany, ranny i pozostawiony bez opieki i wody pies został uratowany przez strażników miejskich z Eko Patrolu dzięki interwencji zaniepokojonych sąsiadów. Zwierzę przebywało na posesji przy ul. Olsztyńskiej.

Strażnicy otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych sąsiadów, którzy poinformowali o zaniedbanym, wychudzonym i rannym psie.

Gdy Eko Patrol dotarł pod wskazany adres właścicieli nie było na terenie nieruchomości. Mundurowi zauważyli natomiast psa, który wyglądał na zaniedbanego i znajdował się na zamkniętym terenie.

Funkcjonariusze porozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, którzy jednoznacznie wskazali, że od ponad tygodnia nikogo nie widzieli na terenie wskazanej nieruchomości. Powiedzieli jednocześnie, że zwierzę jest często zostawiane samo na kilka dni. Nie dostaje wówczas jedzenia, a dokarmiają je jedynie sąsiedzi.

Ze względu na podejrzenie popełnienia przestępstwa, strażnicy wezwali na miejsce Policję i w asyście policjantów weszli na teren nieruchomości, a następnie zabrali psa, który został przekazany Schronisku dla zwierząt w Poznaniu.

Sprawdzono także warunki bytowe zwierzęcia i stwierdzono, że traktowanie psa było „niehumanitarne”.

„Była tam buda, jednak nigdzie nie było ani wody, ani pożywienia. Na przedniej prawej łapie miał ranę, sierść skudłaczoną, brak owłosienia na ogonie, był apatyczny i wycofany.”

Eko Patrol