Zaniedbane i wychudzone – straż miejska interweniowała w sprawie psów z kamienicy przy ul. Głównej

O tym, że opieka nad zwierzętami to ogromna odpowiedzialność niektórzy zdają się zapominać. Na początku tygodnia straż miejska w Poznaniu interweniowała w sprawie zaniedbanych psów, które właściciele zostawili w kamienicy przy ul. Głównej.

Zgłoszenie od mieszkańców budynku dotyczyło dwóch psów, które biegały luzem po podwórzu i klatce schodowej kamienicy. Jak mówili, zwierzęta sprawiają, że część z nich boi się wejść do domu.

Po przyjeździe policjantów na miejsce okazało się, że psy są mocno zaniedbane – są wychudzone i mają m.in. przerośnięte pazury. Ustalono, że właściciele trzymali je na poddaszu kamienicy, jednak zwierzętom udało się stamtąd wydostać, gdy ich „opiekunowie” wyjechali na wakacje.

Podczas rozmowy z sąsiadami strażnicy ustalili, że w mieszkaniu właściciele zostawili jeszcze jednego psa. Zwierzę było zaniedbane, z otwartymi ranami na łapie. Zamknięto je w pokoju, w którym załatwiało swoje potrzeby fizjologiczne.

Żaden z psów nie miał książeczki szczepień. Zwierzęta trafiły do poznańskiego schroniska. Materiały w sprawie zostały przekazane Policji, która może wszcząć postępowanie przeciw właścicielom psów.