Weekendowe zwiedzanie Fortu VI

Grupa Fort Poznań zaprasza na wspólne zwiedzanie Fortu VI. Już w najbliższą sobotę wyjątkowy obiekt odkryje swoje tajemnice przed miłośnikami zabytkowych zabudowań.

Wydarzenie stworzy okazję między innymi do zobaczenia dawnych pomieszczeń załogi, w których przygotowana zostanie wystawa fotografii przedstawiających archiwalne oraz współczesne fortyfikacje. Podczas spotkania będzie można również poznać informacje dotyczące magazynu prochu oraz pancernego stanowiska obserwacyjnego, co z pewnością ucieszy wielbicieli militariów.

Zgłębienie historii tego miejsca będzie możliwe nie tylko dzięki zwiedzaniu wnętrz zabytkowych zabudowań fortyfikacyjnych. Organizatorzy zaplanowali również spacer fosą fortu, podczas którego nie zabraknie opowieści o otaczającym go terenie.

Uczestnicy wydarzenia zbiorą się pod bramą Fortu VI od strony ul. Lutyckiej, na końcu ul. Dojazd, o godzinie 12:00. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane – do wzięcia udziału w wędrówce upoważni zakup cegiełki na eksponaty, której cena wyniesie 10 zł. Organizatorzy podkreślają, że opiekunom towarzyszyć będą mogły dzieci w wieku od 5 lat.